fbpx

PROGRAM ZAJĘĆ ONLINE

POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI

Zapraszamy na cykl spotkań ONLINE poświęconych poczuciu własnej wartości. Będzie to 8 spotkań w środy o 19:00 na platformie ZOOM. Spotkania będą nagrane (tylko prowadzący) i dostępne dla uczestników do końca roku.

START: 6 WRZEŚNIA O 19:00

Naszym kierunkiem jest zdrowsze poczucie własnej wartości, oparte na tym KIM SIĘ CZUJĘ. Na przyjmowaniu swoich jasnych i ciemnych stron.

PO CO PRACOWAĆ Z POCZUCIEM WŁASNEJ WARTOŚCI

aby mieć bardziej satysfakcjonujące relacje z ludźmi – bliskimi i „obcymi”

aby częściej osiągać zamierzone cele i aby móc się z tego cieszyć

aby dzięki temu czerpać więcej z życia

aby rzadziej czuć wstyd za to jaki jestem, rzadziej czuć się nie dość dobry, rzadziej czuć się krytykowanym przez siebie

aby codzienność była bardziej satysfakcjonująca – aby móc cieszyć się z tego „kim się czuję”

POZNAJ OPINIE UCZESTNIKÓW NASZYCH WARSZTATÓW METODĄ LOWENA

OTO, CO OTRZYMASZ W KURSIE:

8 zajęć

Cykl spotkań co środy, każde trwające 2,5 godziny. Starujemy 6 września 2023 o 19:00.

dodatkowo

2 nagrania o charakterze narcystycznym (50min i 35min), nagranie webinaru "Relacja ze sobą - do jakiego traktowania nas, zapraszamy innych?” (1h30min) oraz lista książek, w których można pogłębiać zrozumienie tematu poczucia własnej wartości, czasami ze wskazaniami konkretnych rozdziałów.

GWARANCJA SATYSFAKCJI

Jeśli prowadzący lub zajęcia do Ciebie nie trafią – możesz zrezygnować po pierwszych zajęciach, otrzymasz całość wpłaty bez żadnych pytań.

GRUPA DLA UCZESTNIKÓW

Dostęp do grupy FB, gdzie prowadzący odpowiada na pytania (do końca listopada 2023), a uczestnicy dzielą się wrażeniami, opiniami i doświadczeniami.

NAJWAŻNIEJSZE NOTATKI

Po każdych zajęciach wypisane będą główne punkty z wykładów, aby móc łatwiej przypominać sobie treści i móc do nich wrócić.

OCZEKIWANIA / BYCIE „WYSTARCZAJĄCYM”

Czasami oczekiwania, które sobie stawiamy nie dają nam żyć. Wśród tych wymagań nie ma miejsca na nas, na nasze potrzeby, uczucia, niepowodzenia i ograniczenia. Codziennie staramy się doskoczyć do wersji siebie którą chcielibyśmy widzieć. Stajemy się dla samych siebie projektem do zrealizowania, jesteśmy ciągle „w głowie” i traktujemy siebie jak narzędzie.

Różnica między tym kim się czujemy, a tym kim mamy się stać, rodzi presję, stres i lęk przed porażką.

“Czy jestem wystarczający?”

Poczucie bycia niewystarczającym to wewnętrzny świat wielu osób. Bycie dla kogoś innego, a nie dla siebie. To co jest we mnie to za mało.

Można próbować nadrobić to poświęceniem, staraniem się, zadowalaniem innych, wizerunkiem, sukcesem. Mała jednak szansa, że to uczucie zniknie, można co najwyżej starać się go nie widzieć. Takie uczucia związane są z raną narcystyczną, na pracę nad nią poświęcimy znaczną część programu o poczuciu własnej wartości.

W cyklu 8 zajęć będziemy pracować nad paroma aspektami, które pomogą w ugruntowaniu bardziej realnego poczucia własnej wartości:  

Praca przez ciało jest niezwykle pomocna w osadzeniu poczucia własnej wartości w sobie, osłabiając zorientowanie na innych, na ich ocenę, zdanie. Poprzez ćwiczenia lowenowskie będziemy odzyskiwać poczucie bycia w ciele, wyrażać wiele uczuć i historii, które wpływają na postrzeganie tego „kim się czuję”. Praca przez ciało pomoże nam również zwiększyć poziom żywotności, odetchnąć głębiej, rozładować nadmiar uczuć i wyciszyć się.  

Zajęcia przez ciało często bywają intensywnie emocjonalnie, część osób przeżywa silne uczucia związane ze swoją przeszłością oraz z obecnymi relacjami. Często przynosi to ulgę i wgląd w siebie.

Złość ma fatalną renomę, a jest ważnym uczuciem. Często bywa skierowana przeciwko sobie, uderzając w samoocenę – poprzez krytykę siebie, atakowanie swoich działań, a czasem nawet atakowanie swoich sukcesów i osiągnięć. To tak jakby mieć psa obronnego w domu, który terroryzuje swoich mieszkańców zamiast ich chronić. Będzie to duży temat w naszych zajęciach. W zdrowej formie złość pomaga chronić swoje granice, być asertywnym, chronić siebie i bliskich. Daje też impuls do działania kiedy nasze potrzeby są niespełnione – zrób coś, zadziałaj, zawalcz! Pomoże pomóc nam więc pokazać sobie i innym, że jesteśmy ważni.

Czyli WEWNĘTRZNY RODZIC. Taka część nas bywa różnie nazywana, tu użyję słów „krytyk” choć nie w pełni spełniają rolę. Z jednej strony to część która potrafi krzywdzić nas, deprecjonować nasze starania, wymagać ZBYT TRUDNYCH dla nas rzeczy i tłumaczyć, że są NORMALNE i to my po prostu nie dorastamy do stawianej poprzeczki. (warto to zdanie przeczytać parę razy).

Potrafi nie uwzględniać kontekstu, okoliczności – złe okoliczności to zawsze nasz błąd, porażka, rozczarowanie. Potrafi krytykować i zgniatać poczucie własnej wartości uniemożliwiając naukę z sytuacji – bo to „ja jestem zły”, a nie po prostu „popełniłem błąd”. To czego brakuje w takiej sytuacji to REALNEGO spojrzenia na siebie (np. robiąc coś pierwszy raz pewnie nie zrobię tego tak dobrze jak za dziesiątym razem – choć wiele osób wymaga od siebie takiej doskonałości i ocenia to jako normalne). Brakuje też w tym wsparcia dla siebie – kiedy „upadniemy/popełnimy błąd” potrzebowalibyśmy raczej wsparcia niż krytyki, aby móc PRÓBOWAĆ DALEJ (a nie da się nie robić błędów jeśli podejmujemy działania). A spełnienie trudnych celów bywa odbierane jako po prostu normalne – jakby nie można było się ucieszyć z siebie i być dumnym w takiej chwili – może być źle albo okej.

To tylko parę przykładów w jaki sposób może nas traktować „wewnętrzny rodzic”. Tak, jakbyśmy dużą część życia spędzali próbować wymagającego nauczyciela w naszej głowie.

Z drugiej strony ta część nas może być naszą opoką – WSPIERA kiedy chcemy się poddać, POMAGA osiągać długoterminowe cele, DBA, abyśmy postępowali zgodnie z własnymi wartościami. Pomaga odłożyć krótkoterminowe przyjemności, aby mieć WIĘCEJ DOBREGO później. Poświęcimy 2 spotkania na pracę i poznawanie tej części.

Każdy z nas posiada własny system oceny siebie. I to dobrze! Pomaga to utrzymać kurs zgodny z własnymi wartościami. Tylko czy kryteria które wobec siebie są oparte na realnych założeniach? Czy wspierają bycie taką osobą jak chcemy czy są raczej ZABYTKAMI Z PRZESZŁOŚCI, wartościami innych osób? W tej części zajmiemy się tym CO sprawia, że tracimy szacunek do siebie, a CO sprawia, że czujemy się zadowoleni z siebie. Jest to połączone z poprzednim akapitem, gdzie pracujemy nad tym JAK siebie traktujemy – kiedy spełniamy te kryteria lub nie.  

Jest to emocjonalna rana, oscyluje wokół pytań: „czy jestem wystarczający?”, „czy jestem godny miłości / uwagi / czasu innych? „, „czy jak ktoś naprawdę mnie pozna to mnie przyjmie?” Typowym rozwiązaniem takich dylematów jest przekonanie, że jeśli stanę się kimś lepszym, postaram się bardziej, to wtedy będę wystarczający (bo „JA” to za mało, trzeba dodać coś do niego). Dopiero kiedy będę lepszą wersją siebie to będę w stanie spojrzeć na siebie w ciepły sposób. Jednocześnie MOMENT TEN NIE NADCHODZI – jest to tylko obietnica.

Ogromną STRATĄ w tym procesie jest… utrata siebie. Na głębokim poziomie, aby sprostać wymaganiom, porzucamy swoje potrzeby, nasze uczucia są dla nas mniej ważne. To kim jestem, to co czuję, to kim się CZUJĘ jest mniej ważne niż to jak JESTEM WIDZIANY (przez siebie / innych).

Poświęcimy 3 spotkania na głębszy kontakt ze sobą w tej ranie, na próbę zrozumienia siebie i swojej przeszłości w tym aspekcie. Zauważymy też, że to jak siebie traktujemy może być podobne do tego jak nas traktowano i do jakiego traktowania nas nieświadomie zapraszamy innych.

W części pracy przez ciało dotkniemy wielu uczuć, które wiążą się z raną narcystyczną.

O ranie narcystycznej można też posłuchać w nagraniu webinaru „Stres, nadmierne oczekiwania i krytyk wewnętrzny”: https://vimeo.com/740484373?share=copy

KURS LOWENA PROWADZI: Maciej Gierasimiuk

Psychoterapeuta lowenowski. Ukończyłem 4 letnie szkolenie w Analizie Bioenergetycznej A.Lowena uzyskując certyfikat facylitatora oraz certyfikat psychoterapeuty we Florida Society for Bioenergetics. Od tamtego czasu poprowadziłem ponad 70 warsztatów weekendowych i prawie 400 trzygodzinnych spotkań ćwiczeń lowenowskich na wiele tematów. Na co dzień prowadzę warsztaty, grupy ćwiczeniowe oraz terapeutyczne, a także psychoterapię indywidualną na warszawskim Grochowie. 

Jestem też w szkoleniu na superwizora i trenera w nurcie lowenowskim. Należę do Stowarzyszenia Współczesnej Analizy Bioenergetycznej, którego jestem prezesem.

W metodzie Lowena trafiła do mnie naturalność tego, że kiedy coś czuję i wyrażam, to ciało w tym uczestniczy. Że to, co jest zapisane w mojej osobowości, jest zapisane również w ciele, że jestem całością. Wierzę, że ciało to nasz ogromny zasób, bo to dzięki niemu możemy przeżywać przyjemność, radość, spokój , żywotność. Temat poczucia własnej wartości szczególnie mnie interesował od początku mojej pracy psychoterapeutycznej – efektem jest już 5 edycja cyklu spotkań o tym temacie oraz kilkanaście weekendowych warsztatów o tym temacie.

W ROLI TERAPEUTY PROWADZĄCEGO WARSZTATY
0
WARSZTATÓW
3-GODZINNYCH
0
WARSZTATÓW
WEEKENDOWYCH

BY ROZPOCZĄĆ ZMIANĘ

ZAPRASZAMY DO DOŁĄCZENIA DO WARSZTATU ONLINE METODĄ A. LOWENA O POCZUCIU WŁASNEJ WARTOŚCI

Start w środę 6.09

STRUKTURA ĆWICZEŃ METODĄ LOWENA
8 SPOTKAŃ NA ŻYWO
Każde trwa 2,5 godziny
ZAJĘCIA SKŁADAJĄ SIĘ Z 3 CZĘŚCI:
● Wykład, który pomoże Ci zrozumieć dane zagadnienie
● Praca przez ciało
● Praca własna z kartką
Przewidziana 10 minutowa przerwa.
ZAJĘCIA ZOSTANĄ NAGRANE
Dostęp do nagrań otrzymasz do końca 2023 roku i możesz do nich wrócić w każdej chwili.
FAQ
Najczęściej zadawane pytania i nasze odpowiedzi na nie

Można wtedy dokonać wpłaty na:

 • PayPal na adres: maciej.gierasimiuk@gmail.com
 • revolut: http://revolut.me/maciejrh0
 • lub zwykłym przelewem na dane: 
Mbank
BODYSELF Maciej Gierasimiuk
PL42 1140 2004 0000 3902 7554 3671
ul. Człuchowska 2e/12, 01-100 Warszawa
BIC/SWIFT:  BREXPLPWMBK 

 

A potwierdzenie wpłaty wraz z informacją czy potrzebna jest faktura, na adres: kontakt@bodyself.pl

Jest możliwość płatności w ratach:

 • 700 zł przy zapisie
 • 590 zł do 21 września 2023

W przypadku płatności w ratach, aby się zapisać, prosimy wysłać mail na adres kontakt@bodyself.pl, w treści wpisując:

 • imię i nazwisko
 • informację czy potrzebna będzie faktura
 • numer telefonu
 • potwierdzenie przelewu na 700 zł warsztat na poniższe konto

Dane do przelewu:

Bodyself Maciej Gierasimiuk
42 1140 2004 0000 3902 7554 3671 

Jeśli zajęcia lub prowadzący do Ciebie „nie trafią”, to po pierwszych zajęciach (do 10 września) można zrezygnować i w takiej sytuacji zwracamy całość wpłaty.

Późniejsza rezygnacja nie jest możliwa.

Zajęcia odbywają się w środy w godzinach 19:00 – 21:30. Startujemy w środę 6 września i pracujemy przez kolejne 8 tygodni. 

Kurs będzie nagrany (tylko prowadzący), a dostęp do nagrań otrzymujesz do końca roku 2023.

Tak! Nie trzeba mieć żadnej wiedzy, ani doświadczenia, aby korzystać z kursu. Poprowadzę cię krok po kroku przez każde ćwiczenie, będę wykonywał je cały czas razem z tobą.

 

Kurs jest zarówno dla osób, które nigdy nie miały do czynienia z psychologiczną pracą przez ciało, jak i dla tych, które mają już jakieś doświadczenie. 

Tak. ćwiczenia mogą pomagać rozładować napięcie psychiczne i to w ciele. Dzięki temu lepiej radzimy sobie ze stresem na co dzień. 

Wiele zagadnień poruszanych w programie będzie odnosiło się do przyczyn stresu na codzień.

Jednak przyczyn tych może być wiele i mogą wymagać pracy na żywo w psychoterapii.

Sesje ułożone są w spójną całość i zalecamy wykonywanie ich po kolei, zwłaszcza jeśli wcześniej nie pracowałeś_aś metodą A. Lowena. 

Jednak robienie ćwiczeń w innej kolejności nie ma negatywnych konsekwencji.

Nie. Kurs nie jest rehabilitacją, a na kontuzje trzeba szczególnie uważać podczas ćwiczeń i nie przeciążać tych miejsc. 

 

Jako remedium na urazy fizyczne polecamy kontakt z fizjoterapeutą.

Dostęp wszystkich nagrań z zajęć trwa do końca 2023 roku.  Ćwiczysz kiedy i jak chcesz, we własnym tempie. Dostęp do grupy na Fb otrzymujesz na zawsze.

Część osób ma chęć powtarzać kurs w kolejnych edycjach. W takim wypadku oferujemy 50% zniżki na każdą kolejną edycję.

 

Na przerobienie materiałów z kursu masz czas do końca roku, nie musisz się śpieszyć, pracuj we własnym tempie. 

Tak, zarówno część teoretyczna jak i ćwiczenia będą zapisane i dostępna dla wszystkich uczestników kursu.

Celem kursu jest zapoznanie się z metodą Lowena na własny użytek.

Aby pomagać innym potrzebne są uprawnienia, a szkolenie w nurcie lowenowskim trwa 4 lata i wymaga wiele pracy, wiedzy i zaangażowania. 

Nie jest to kurs przygotowujący do pracy z pacjentami.

 

Metoda Lowena to metoda silnie oddziaływająca na głębokie struktury psychiczne, emocjonalne i fizyczne. Dzięki temu jest skuteczna, ale też nie w każdym przypadku dobrze po nią sięgać. Prosimy o rozważenie, czy możecie z niej korzystać.

Przeciwwskazania:

 • stany psychotyczne
 • ciąża i okres połogu
 • różnego rodzaju stany zapalne i ostre
 • padaczka
 • jaskra

Sytuacje, kiedy trzeba zachować szczególną ostrożność na siebie:

 • okres karmienia piersią
 • stosowanie środków farmakologicznych

W jednym z ćwiczeń potrzebna będzie piłka rehabilitacyjna, warto zaopatrzyć się w nią wcześniej. Koszt jest niewielki. Tutaj przykładowa: PIŁKA REHABILITACYJNA

Program jest całością i nie ma możliwości zapisu jedynie na część zajęć. Aby się zapisać wystarczy kliknąć w przycisk „zapisz się” i uiścić opłatę poprzez płatność online. 

 

To ważne. Polecam sprawdzić w bezpłatnych zajęciach czy sposób prowadzenia Ci odpowiada. Obie poniższe formy prowadzi Maciej Gierasimiuk, autor kursu o Poczuciu Własnej Wartości:

Jeśli dalej masz wątpliwości, możesz dołączyć do kursu i po pierwszym spotkaniu zdecydować, czy zostajesz, czy rezygnujesz. Rezygnując do 10.09.2023 otrzymasz pełen zwrot.

WCIĄŻ COŚ JEST NIEJASNE?
NAPISZ DO MNIE!

metoda lowena kurs online poczucie własnej wartości