OPINIE UCZESTNIKÓW NASZYCH WARSZTATÓW

Warsztaty u Macieja to dla mnie przede wszystkim kontakt z ciałem i jak je doświadczam. W ciele nosiłem głównie emocjonalny ból, który żył od maleńkiego dziecka. Ten ból zmniejszył się jednak. Za coraz większym zrozumieniem i świadomością poszła zgoda na doświadczenie i przeżycie. Potrzebowałem na to bezpiecznego miejsca i osób. Właśnie warsztaty były dla mnie takim miejscem. Warsztaty rozpoczęły mój proces wypuszczania nagromadzonych, trudnych emocji: smutku, złości, wściekłości, nienawiści, itd. Na warsztatach przekonałem się, że to jest dobry dla mnie kierunek, że to mi pomaga.

Dziękuje za niezwykłe prowadzenie warsztatów przez Macieja. Pełne zrozumienia, towarzyszenia, dobrej obecności. Bez zbędnych słów i treści. Doświadczanie. Maciej dał nie tylko bezpieczne ramy do przeżycia ćwiczeń, ale też do dalszego, lepszego doświadczania siebie później.

Marcin z Zielonej Góry

Pomimo wątpliwości czy wziąć udział w kursie online rozpoczęłam go. Nie żałuję, a co więcej – czuję, że z niego skorzystałam. Każde zajęcia z innym tematem przewodnim często korespondowały akurat z tym, co było dla mnie szczególnie ważne w danym momencie w życiu prywatnym. To było bardzo wzmacniające doświadczenie. Sama grupa była dla mnie źródłem wsparcia, miejscem samorozwoju oraz areną, na której miały prawo wydarzać się wszystkie uczucia i pojawiać wszystkie emocje. Wyjątkowo wartościowym doświadczeniem były dla mnie prace w parach (na szczęście Zoom umożliwia spotykanie się w ‘pokojach’). Wszystkim tym, dla których praca z ciałem jest wartością samą w sobie, ale również tym, którzy są ciekawi nowych doświadczeń – polecam warsztaty w metodzie Alexandra Lowena 🙂

Agnieszka

Dostałem więcej niż oczekiwałem i dokładnie to, czego potrzebowałem. Po kilku miesiącach nadal odczuwam zmiany w ciele, rozluźnienie chronicznie spiętych mięśni i większą lekkość w poruszaniu się. Polecam, duża szansa, że wrócę po więcej.

Tomek Kwieciński

Zdecydowałam się na udział w warsztatach, ponieważ czułam, że potrzebuję kontaktu z samą sobą, zależało mi by nawiązać głębszy kontakt z ciałem. Pomyślałam więc, że warsztaty lowenowskie to dobra ku temu sposobność i tak się też stało. W atmosferze wzajemnego szacunku i życzliwości, przy niezwykłej uważności prowadzących i przyjaznym nastawieniu uczestników wydarzyło się nieoczekiwanie więcej niż się spodziewałam. Było to doświadczenie intensywne, ale bardzo uwalniające i leczące, i choć minęło już kilka tygodni, wciąż odczuwam pozytywne skutki tego wydarzenia. Jestem bardzo wdzięczna za to doświadczenie.
G.

Rozpoczynając warsztaty z Maćkiem byłam pełna obaw i nieufności. O ile wiedziałam, że ciało i emocje są mocno powiązane o tyle nie ufałam, że zdalna praca i mężczyzna prowadzący kobiecą grupę mogą dać dobre efekty.

Maciej prowadził zajęcia z wyjątkową uważnością i delikatnością. Czułam, że jest dla mnie przestrzeń, jest bezpiecznie i nie muszę niczego udawać. Maciej stworzył atmosferę zaufania, otwartości, bezpieczeństwa. Było miejsce na łzy wzruszenia, radości, rozpacz, wściekłość, szczęście i moc. Jestem sobie wdzięczna, że wydałam pieniądze na warsztaty, zamiast kupować kolejne buty. Zdecydowanie była to jedna z najlepszych inwestycji w siebie. Polecam z serca. Dzięki warsztatom jestem bardziej świadoma swojego ciała, mam w sobie znacznie więcej uważności, jestem spokojniejsza, szybciej wychodzę “z dołka” i lepiej się czuję we własnej skórze. Maciej, dziękuję za piękny czas. Jestem Tobie bardzo wdzięczna. Dzięki pracy zdalnej poznałam wyjątkowe kobiety, z odległych części Polski, z którymi mam kontakt po zakończeniu zajęć. To jest równie cenne.

Ola

Polecam warsztaty lowenowskie zwłaszcza osobom, które na co dzień bardziej żyją w głowie niż w ciele. Ćwiczenia pomagają bardziej poczuć i wsłuchać się w swoje ciało. Pierwszy raz miałam poczucie, że jestem bardzo blisko siebie i był to stan, z którego nie chciałam wychodzić. Warsztaty są też szansą na spotkanie się z emocjami, które na co dzień głęboko chowamy. Nie zawsze są to łatwe spotkania, ale wszystko dzieje się pod czujnym okiem Maćka, który reaguje, kiedy za bardzo dajemy się im ponieść lub towarzyszy w trudniejszych momentach. Warsztaty dają też mnóstwo wglądów i refleksji, otwierają oczy na pewne kwestie. Do tego panuje na nich atmosfera bezpieczeństwa i życzliwości. Niesamowite, jak wspólne ćwiczenia, towarzyszenie w przeżywaniu emocji, podobne historie i doświadczenia potrafią wytworzyć więź między ludźmi, którzy w ogóle się nie znają. Był to mój pierwszy kontakt z tego typu warsztatami, miałam dużo obaw, ale nie żałuję i na pewno będę jeszcze korzystała z tej formy pracy nad sobą.

Renata

Bardzo dziękuję za cały cykl – było naprawdę rozwijająco i bogato w doświadczenia. Zdecydowanie ćwiczenia i rozmowy pomogły mi w skontaktowaniu się ze sobą.

Olga

Jeżeli szukasz przestrzeni, w której chcesz poczuć bezpieczeństwo, zrozumienie i akceptację Ciebie całego to trafiłeś w dobre miejsce. Polecam z serca!

Sylwia

Ćwiczenia czasem wyzwalające śmiech, czasem gniew, a nawet płacz, były dla mnie przestrzenią na to, na co nie mogłam sobie pozwolić podczas codziennej prozy życia. Jestem wdzięczna za wspaniale poprowadzone warsztaty w poczuciu bezpieczeństwa i troski. Czuję się teraz lżej i z większym luzem i spokojem podchodzę do zajęć domowych i zawodowych.

Ewa

Bardzo polecam warsztaty prowadzone przez Maćka!  Zarówno te w formie online, jak i stacjonarne  (uczestniczyłam w obu formach ). Zyskałam większą świadomość swojego ciała, a także  źródeł tkwiących w nim napięć. I co najcenniejsze  –  o wiele łatwiej jest  mi teraz rozładowywać te napięcia, dbać i troszczyć się o swoje ciało.  Polecam bardzo, to warsztaty o bezcennej wartości!:)

Ania

Bodyself to droga do wolności. Te warsztaty trudno opisać, natomiast zdecydowanie warto je przeżyć. Polecam z całego serca.

Joanna Kuklińska-Szulman